در این مقاله به فرآیند ویرایش و مدیریت دوره ها میپردازیم. همانطور که در مقاله ثبت دوره جدید مطرح کردیم، زمانی که دوره های را ثبت و اطلاع رسانی میکنید، طبق قوانین سایت کافه بیلدینگ موظف هستید تا اطلاعات و قیمت دوره درج شده را به روز نگه دارید. برای ویرایش اطلاعات دوره ای که درج شده است و یا به روز کردن قیمت دوره میتوان از منوی مدیریت دوره ها استفاده کرد. برای دسترسی به این منو مطابق با فرآیند زیر اقدام کنید.

فرآیند ویرایش و مدیریت دوره ها

در پنل شرکت ها، بمنظور ویرایش و به روزرسانی اطلاعات دوره ثبت شده، از منوی سمت راست روی گزینه “دوره ها” (مورد 1) و بعد “مدیریت دوره ها” (مورد 2) کلیک کنید.

 

مدیریت دوره ها

 

در این صفحه تمامی دوره هایی که در پنل شما ثبت شده است، نمایش داده میشود. رو به روی هر دوره اطلاعات مرتبط با آن از جمله دسته بندی، زمان برگزاری و تعداد کلیک هایی که توسط کاربران سایت، روی دوره مورد نظر انجام شده است، نمایش داده میشود. مقابل هر دوره یکی از دکمه های”منتظر تایید”، “فعال کردن” ، “غیر فعال کردن” و “ویرایش دوره” وجود دارد.

ویرایش دوره: برای اعمال هرگونه تغییر، ویرایش و به روز رسانی اطلاعات دوره ای که ثبت شده است، از این منو اقدام کنید (مورد 3).
منتظر تایید: هر دوره ای که توسط موسسه یا شرکت به ثبت برسد، در ابتدا توسط تیم پشتیبانی کافه بیلدینگ بررسی میشود. در زمان بررسی دوره توسط کارشناسان ما، دوره مذکور در وضعیت “منتظر تایید” است (مورد 4).
نکته: زمانی که دوره مورد تایید قرار بگیرد، تنها امکان ویرایش و غیر فعال کردن دوره ها وجود دارد.
غیر فعال کردن: پس از بررسی و تایید دوره توسط کارشناسان، دوره مذکور در دسته مرتبط و در صفحه دوره ها نمایش داده میشود. حال اگر زمان ثبت نام دوره به پایان رسیده باشد و یا ظرفیت دوره تکمیل شده باشد، میتوانید با استفاده از دکمه “غیر فعال کردن” دوره مورد نظر را غیر فعال کرده تا در دسته دوره های مرتیط نمایش داده نشود (مورد 5).
فعال کردن: عمل غیر فعال سازی میتواند موقتی باشد و هر زمان که مجددا ثبت نام دوره شروع شود، میتوان محتوای آن را ویرایش و به روز کرده و با استفاده از دکمه “فعال سازی”، دوره را در دسته مربوطه روی سایت نمایش داد (مورد 6).

 

مدیریت دوره ها

 

بعد از کلیک بر روی دکمه “ویرایش” امکان ویرایش مرحله اول تا سوم (همانند ثبت دوره) فراهم است. در انتهای ویرایش، روی دکمه “ثبت” کلیک کنید (مورد7).

توضیحات بیشتر این مورد در مقاله آموزش نحوه درج و قیمت دهی دوره ها مطرح شده است.

 

 

مدیریت دوره ها